Proděti.cz - boty pro pro děti za skvělé ceny

Bezpečnost dětí

12. září 2006 v 22:18 | k |  Ostatní
Desatero, jak zajistit dítěti bezpečí
Z knihy Škola rodičů, autor Zdeněk Matějček

  1. Děti mladší osmi let by neměly být nikdy samy, zvláště ne v městech. Dokonce i když si hrají s ostatními dětmi, měly by být v péči a na očích dospělých nebo podstatně starších dětí, které jsou zralé a důvěryhodné.
  2. Nikdy nenechávejte malé dítě bez dozoru na hřišti, v obchodě nebo v parku. Neopouštějte ani dítě v kočárku.
  3. Jestliže jste na přeplněném místě, nenechávejte dítě v kočárku. Nechoďte daleko před malým dítětem, které vám nemůže stačit. Zapamatujte si, že batoleti stačí jen okamžik, aby se vám ztratilo!
  4. Jakmile jsou děti schopny rozumět, naučte je znát jejich celé jméno, adresu a číslo telefonu.
  5. Jednoduchá pravidla osobního bezpečí můžete začít učit děti již od dvou či tří let. Dejte jim jasně na vědomí, že nikdy nemohou odejít s kýmkoli, dokonce ani ne s tím, koho znají, pokud by se vás nezeptaly.
  6. Učte starší děti bezpečně přecházet ulice, nejlépe na přechodu, učte je bezpečně nakupovat a ptát se dospělých na cestu . Když jsou dostatečně zralé na to, aby byly venku samy, ujistěte se, že vám řeknou, s kým jdou ven, kam jdou a kdy se vrátí. Pokud je to možné, získejte telefonní číslo, kam je jim možné zavolat.
  7. Na frekventovaných veřejných prostranstvích se dohodněte s dítětem na nějakém bezpečném místě, kde se sejdete pro případ, že byste se navzájem ztratili. Ujistěte se, že děti vědí, co mají dělat, pokud by se ztratily, koho mají požádat o pomoc - policistu, prodavače nebo někoho s malým dítětem.
  8. Pomáhejte svému dítěti budovat pocit sebevědomí dostatkem lásky, pochvaly a pozornosti. Tyranizující a nebezpeční dospělí mají sklon hledat si oběti mezi méně spolehlivými dětmi nebo mezi dětmi, jež jsou zanedbávané či často ponechávané o samotě.
  9. Vysvětlujte dětem, že by nikdy neměly s dospělými nebo většími dětmi dělat něco, co se jim nelíbí a to ani tehdy, jde-li o někoho, koho znají. Praktikujte to také doma, nikdy ať je nelíbá či neobjímá dospělý, pokud to nechtějí.
  10. Naslouchejte svým dětem, zvláště když vám chtějí říct o věcech, které je trápí. Dejte dětem poznat, že je vždy berete vážně a že učiníte vše pro to, abyste je ochránili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tatana le Moigne Tatana le Moigne | E-mail | Web | 5. listopadu 2006 v 21:38 | Reagovat

Dobry vecer!

Potesil mne Vas clanek o bezpecnosti malych deti. Pokud jsou Vase ratolesti ve veku 4-7 let, mozna by je (i Vas) potesila stolni hra "Davej bacha! aneb Bezpecny start do zivota" , ktera je venovana bezpecnosti tech nejmensich.

Hru lze hrat bud samostatne nebo dohromady s dalsi hrou s nazvem "Nestourej se v nose! aneb Etiketa pro deti", ktera je pro zmenu venovana nemene dulezitemu tematu slusnosti.

Zdravim Vas srdecne,

autorka

2 Business Affairs Business Affairs | E-mail | Web | 17. srpna 2011 v 17:03 | Reagovat

Měli bychom využívat ty nejnovější a nejúčinější technologie a produkty k zajištění bezpečnosti našich dětí. Velmi dobré reference má produkt WALKODILE, který vyhrál mnohá ocenění. Více informací nalkeznete na www.walkodile.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama