Proděti.cz - boty pro pro děti za skvělé ceny

Kopřivnice, Štramberk

23. srpna 2006 v 22:06 | j+k |  Výlety
Výlet na rozhlednu Bílá hora, botanická zahrada, lomy a Šostýn

Po nějaké době jsme usoudili, že bychom se mohli podívat na výlet někam směrem ke Kopřivnici a Štramberku. Zajímavých míst je tu dost, možná víc než dost na jeden výlet. Hlavním cílem byla určena rozhledna Bílá hora, další body podle aktuální situace.
Na rozhlednu se dá pravděpodobně dostat několika cestami, my jsme si pamatovali tu, která vede na rozhlednu ze Štramberského náměstí. Než jsme k němu ale dorazili, všimli jsme si šipek navigujících na rozhlednu hned na okraji Štramberku. Šipky nás dovedly přímo na parkoviště (kupodivu dokonce neplacené :-).
Botanická zahrada a arboretum
Hned u tohoto parkoviště nás překvapil lom, o kterém jsme neměli tušení. V tomto lomu vzniká od roku 1999 pomalu ale jistě botanická zahrada (už teď je na co se dívat), která je součástí Laššké naučné stezky. Celý lom je plný různých jezírek, vysazených plazivých rostlin apod. Uprostřed je kamenný labyrint a také 43m hluboká Pouťová jeskyně. Strmé stěny lomu využívají horolezci. Jak nám bylo řečeno - měli jsme se tady jít podívat před měsícem, kdy to tu bylo všechno v plném květu, momentálně byly již rostliny odkvetlé, trávu spásalo stálo koz, ale i tak je to krásné místo. Tento lom lze obejít po jeho krkolomných okrajích...
My jsme se ale s kočárkem museli vydat po pohodlnější cestě, která nás zavedla do dalšího lomu. Ten je zajímavý tím, že z uvolněného kamení zde lidé vytvořili několik nápisů a obrazců...Zde je také cesta vedoucí na Štramberskou trúbu.
Rozhledna
Další zastávkou pak už byla samotná rozhledna. Je tu možnost zapůjčit si dalekohled, v samotné vyhlídce jsou pěkně zpracované nákresy okolních hor, takže víte, na které hory se přesně díváte. Co se týče rozhledny, pak několik technických údajů o tom, jak se stavila mě hodně potěšilo, protože, jak postavit 43 m vysokou rozhlednu člověka fakt zajímá :-)
Šostýn
V závěru výletu jsme navštívili ještě zříceninu hradu Šostýna v Kopřivnici, který je půl kilometru od koupaliště. Naposledy jsme tam byli před šesti lety a okolí zříceniny vypadalo rozhodně líp. Tentokráte byl hrad komplětně zarostlý, takže i to málo, co tam je, nevyniklo. Navíc "táborníci" udělali ve dvou jediných "místnostech", které se dochovaly, takový nepořádek, že jsem opravdu kroutil hlavou.
Závěr
Cestu jsme absolvovali autem tam, až kam se dalo dojet a potom pěšky + kočárek. Zvládnou se to dá v pohodě, i když v některých úsecích k rozhledně to zas není "nedělní procházka". U Šostýna musel zůstat kočárek v lese, abychom mohli hrad obejít. Samotný Šostýn vzhledem k uvedeným faktům k výletům moc nedoporučuji. Pro děti je to neatraktivní místo, pro dospělé myslím taky (i když se o hrady zajímáme)
Odkazy
www.ktk.cz - informace o rozhledně
wifi_jirka foto- fotogalerie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama