Proděti.cz - boty pro pro děti za skvělé ceny

Knížky pro předškoláky

23. srpna 2006 v 23:31 |  Knihy
Čtení knížek je u nás doma asi jediná činnost, u které by naše děti vydržely celý den. Ať už jsou to knížky pohádkové, dětské encyklopedie nebo pracovní knížky, děckům se zavděčíme. Knížky proto kupujeme často, ale ne vždy je kniha nakonec podle našich představ.

Snad nikdy jsme nešlápli vedle při koupi knihy od nakladatelství Librex. S knížkou Velká kniha pro malé děti, kde jsou pohádky, omalovánky, úkoly atd. chodil Jiřík i spát. V této sérii vyšla Velká knížka malých kamarádů přírody, kde jsou úkoly, hry, pohádky zaměřené na přírodu a zvířata.
.
Další oblíbená je Hledej a najdi zvířata lesů - na každé dvoustraně jsou zobrazena zvířata žijící na určitém kontinentu. V sérii vychází i další knihy.
.
.
.
Librex vydává spoustu pracovních sešitů, např. Hravá kniha pro předškoláky, Vtipné dětské kvízy, Hrajeme si celý rok....
.
.
.
101 prvních skládanek /Librex/ - v pracovním sešitě řeší děti spoustu labyrintů, spojují obrázky od bodu k bodu, hledají rozdíly, doplňují řady, vybarvují. Je určena pro děti ve věku 4-6 let.
.
.
.
Hádanky a hříčky pro bystré hlavičky /Levné knihy/ - pracovní sešit plný zábavných úkolů pro předškoláky a mladší školáky. Děti zde najdou omalovánky, dokreslují tvary, učí se psát číslice, objevují rozdíly, dokreslují obrázky.
.
.
Logické hry /Junior/ - nová zábavná hra pro předškoláky se samolepkami, která zábavnou formou rozvíjí smysl pro logické uvažování a postřeh. Ukolem je umístit samolepky do prázdných políček tak, aby se v každé řadě a sloupci objevily jen jednou.
.
.
Učíme se kreslit zvířátka /Fragment/ - jednoduchý návod jak hezky nakreslit nejrůznější zvířátka. Děti mají radost z vlastního pěkného obrázku.
Učíme se kreslit postavičky /Fragment/ - děti se naučí jednoduše kreslit postavičky při různých činnostech, např. zedníka při stavbě, obra, piráta, fotbalistu, lyžaře atd.
.
Vím jak na to /Egmont/ - série hodně oblíbených pracovních sešitů, ve kterých se dítě učí psát, počítat, učí se hodiny....vše pod vedením rodičů. Na každé stránce se řeší nějaký úkol, za který je dítě odměněno hvězdičkou nebo odznáčkem. Pro rodiče jsou zde tipy na zábavné úkoly pro děti.
.
S Fragmentíkem do školy /Fragment/ - méně podařená pracovní kniha, kde se vedle primitivních úkolů objeví sčítání, odčítání a násobení dvoumístných i trojmístných čísel a dokonce nechybí i slovní úloha o pohybu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdeněk Železný Zdeněk Železný | E-mail | Web | 26. září 2009 v 20:38 | Reagovat

Zamyšlení

Píši knížky pro děti,
i když nemám ponětí,
zda můj každý nápad
mohou děti chápat.

jestli se jen slovy
víc o světě doví
nebo mohu smutně říct,
- jsou to písmena – nic víc…

Vyprávím prostými slovy,
příběh starý, někdy nový
a velmi se snažím o to,
abych naplnil své motto:

„Zanechá-li moje psaní
v dětech ozvěnu,
nedokáži přát si ani
větší odměnu.“

Píši pro děti a tohle je asi  vše vypovídající doslov z mojí prvotiny "Dívej se kolem" (2005) a zatím se marně snažím najít nakladatele, který by udělal reedici. V roce 2007 mi vyšla knížka s názvem "Pěkně podle abecedy", kde učím děti předškolního věku a prváky číst, mluvit a vytvářet zásobu slov. Třetí knížku s názvem "Slovní hrátky se zvířátky" vydala ZŠ Březová (UH) a knížku malovaly samy děti. Můj web: www.zdenekzelezny.cz
Chtěl bych dodat, že umět dobře číst a mluvit, umění vyjádření se je základním kamenem k úspěšnému, méně namáhavému a přitom vyššímu vzdělání, přitom většímu sebevědomí dětí.

2 Jindřiška Dvořáková Jindřiška Dvořáková | E-mail | 13. září 2010 v 13:57 | Reagovat

Zdeněčku, omlouvám se, že využívám tento web k soukromému sdělení. Především děkuji za přání k jmeninám a dodatečně Ti přeji vše nejlepší k narozeninám. Jak tak sleduji Tvoji tvorbu, s potěšením zjišťuji, že je od básničky k básničce stále lepší. Mám z toho velkou(!) radost.

3 Luďka Luďka | E-mail | Web | 14. července 2015 v 15:56 | Reagovat

Je pravda, že ve škole už děti nosí slabikář a další písanky, tak potřebují u batohu i vyztužená zádíčka http://www.detskyeshop.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama