Proděti.cz - boty pro pro děti za skvělé ceny

Kitshow 2006

24. srpna 2006 v 2:36 | j+k |  Výlety
Dne 6. a 7.5. se v areálu kopřivnického Domu kultury a jaho okolí konal desátý ročník Kitshow. Stránky této akce nejsou na první pohled úplně přehledné a vypovídající, takže o co vlastně šlo?

Jednalo se o prodejní výstavu, tedy v prostorách Kulturního domu bylo možno obdivovat různé modely a taktéž zde byla rozsáhlá možnost zakoupení různých komerčních modelů, stavebnic, hraček apod.
Divácky atraktivní byla samozřejmě především výstava stovek modelů českých i zahraničních modelářů. Tyto modely soutěžily v několika soutěžích...
Jednalo se modely snad všeho. Nejčastěji byla samozřejmě zastoupena auta všech možných druhů, ale také letadla, lodě, motocykly, bicykly a dokonce několik ponorek. Velmi zajímavé byly modely z oblasti vojenské techniky : nespočet tanků, samohybná děla, terénní vozidla, nákladní vozidla.
Zvláště u vojenských modelů bylo možno vidět, že mnoho exponátu nejsou jen samostatné modely položené na stole nebo na jednoduchém stojánku, ale vyskytovaly se tu modely zasazené do originálního prostředí, tedy např. vojenská Tatra projíždějící rozbahněnou cestou. Tyto výrobky obsahovaly spoustu detailů - automobily jedoucí po trávě, kolem plno kamínků, stromky, keře, nepořádek v prostoru auta, kde se válely samopaly nebo kanystry.
Další skupinkou z oblasti vojenství byly bunkry a části opevnění - např. opravdu realistické modely betonového krytu s maskovací plachou, pod kterou se skrývalo dělo...
Mým nejoblíběnějším exponátem byl model tanku. Ten však rozhodně nebyl obyčejný, respektive od ostatních skvěle zvládnutých modelů se lišil svým pojetím - jednalo se totiž o vybuchlý tank, na kterém bylo vidět poškození, spousta součástek vedle tanku, zrezavělý povrch - to vše zasazeno do reálného prostředí.
Ale nebylo to jen o vojenské technice. Součástí výstavy byly i modely staveb, hlavně hradů (s hradním příkopem, ve kterém opravdu tekla "voda"), nebo městských částí.
Modely byly vyrobeny z různých materiálů - plastové modely, papírové, dřevěné...
Přidruženou akcí byl sraz několika fandů opravdových vojenských aut, kteří se s několika terrénními vozidly usadili před domem kultury. Majitelé těchto voztidel měli patřičnou výstroj a výzbroj odpovídající k danému stroji.
Další atrakcí byly závody rádiem řízených benzínových modelů (buginy, off roady)...
Fotodokumentaci z akce najdete ve fotogalerii.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama